Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

Amsterdam Gezilecek Yerler-I am Amsterdam

Kanalları, bisikletleri, sarhoş İngiliz gençleri, rengarek laleleri, şirin yel değirmenleri ve kötü alışkanlıklarıyla Amsterdam ve onu en iyi anlamınız ve gezmeniz için minimal ve pratik bir Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi hazırladım. Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberim de neler var ? O zaman sizi aşağı alalım.

Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi 

 Pratik               Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

calendar-check Gitmek için en iyi vakit: Soğuk dönem Kasım-Mart, Sıcak dönem Haziran-Eylül

timelapse Kaç gün ayırmalıyım: En az 3 gün

currency-eur Para Birimi: Hollanda (Amsterdam) para birimi Euro (€)

 Bütçe               Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

airplane-takeoff-2 Havaalanı ulaşım: Amsterdam havaalanı ulaşım | Schiphol Havaalanı » Ns Train (Ns Treni) » Central Station (Merkez İstasyon) (Süre:15-20 dk)tek yön bilet 4.20 €,  Tren saatleri için buraya↵ tıklayınız.

food-3 Ortalama Yemek: Amsterdam yemek |  Normal restaurant yaklaşık 15 €, 2 kişilik orta sınıf restaurant yaklaşık 60 € (Kaynak:Numbeo)

train Ulaşım: Amsterdam ulaşım – OV-chipkaart 1 saat geçerli bilet 2.90 €, 1 günlük 7.5 €, 2 günlük 12 €, 3 günlük 16.5 €, 4 günlük 21 €, 5 günlük 26 €, 6 günlük 29.5 €, 7 günlük 32 €

Taksi açılış ücreti (Normal Tarife): 3 €, Taksi 1 km ücreti: 3.52 € (Kaynak: Numbeo)

Bisiklet kiralama günlük yaklaşık 8 €

*Tramvay gece 12.15’e kadar, Gece otobüsleri gece 12.30-7.00 (Central Station-Rembrandtplein ve Leidseplein bağlantılı)

hotel Konaklama: Amsterdam’da konaklama Hostel yatakhane tipi/gecelik ortalama 20-40 €, Hostel özel oda/gecelik ortalama 80-120 €, 3 yıldız otel ortalama 120-130 €

information-outline-1 IamAmsterdam Card: Müzelere ücretsiz giriş+Ücretsiz ulaşım (otobüs,tramvay,metro)+1 kanal turu. 24 saatlik  57 €, 48 saatlik 67 €, 72 saatlik 77 €, 96 saatlik 87 €. Online bilet için buraya↵ tıklayınız.

 İpuçları              Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

information-outline-1Şehir küçük yürüyün

information-outline-1Iamamsterdam kartı alın

information-outline-1Ücretsiz şehir turlarına katılın. Ücretsiz şehir turları için buraya tıklayınız.


Yap         Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

– Amsterdam’da gezilecek yerler ve yapılması gerekenler –


23map-marker-radiusAmsterdam ile tanışın

Dam Meydanı (Dam Square, Dam)↵, Amsterdam’ın önemli yapılarının, karnavalların, kutlamaların, gösterilerin yapıldığı şehrin en çok bilinen ve ziyaret edilen noktasıKafeleri, resturantları, oteller ve hediyelik eşya dükkanlarıyla dolu şehrin cazibe merkeziKısacası Amsterdam’ın kalbi. Seyahatiniz sırasında mutlaka karşınıza çıkacak bu meydan birçok ünlü ve tarihi yapıyla dolu, meydanı ziyaret edin.

Dam meydanında ziyaret edebileceğiniz yapılar: Koninklijk Paleis (Amsterdam Kraliyet Sarayı)↵Balmumu heykel müzesi Madame Tussauds Müzesi↵Nieuwe Kerk (De Nieuwe Kerk)↵ ve Ulusal Anıt (National Monument)↵ 


Amsterdam Gezi Rehberi

currency-usdÜcret: Madame Tussauds Müzesi giriş ücreti normal (+16) 23.5 €, online normal bilet 19.5 €, Çocuk (4-15) 19.5 €, online çocuk bilet 15.5 €. Online bilet için buraya↵ tıklayınız.
Koninklijk Paleis giriş ücreti Normal 10 €, öğrenci 9 €. Online bilet için buraya↵ tıklayınız.
Nieuwe Kerk giriş ücreti Normal 8 €. Online bilet için buraya↵ tıklayınız. 
calendar-rangeZaman: Madame Tussauds Müzesi her gün 10.00-22.00, Koninklijk Paleis her gün 10-.00-17.00 (Koninklijk Paleis’in yıllık takvim için buraya↵ tıklayınız. Nieuwe Kerk 25 Aralık-18 şubat kapalı, 18 Şubat 10.00-17.00
map-2Nasıl gidilir: Central Station’dan Damrak caddesinden yürüyerek 10 dakika yada tramvay m:4, 9, 16, 24, 25  (ilk durak) ile ulaşabilirsiniz.
web-1Web sitesi: Madame Tussauds Müzesi web sitesi↵Koninklijk Paleis web sitesi↵, Nieuwe Kerk web sitesi↵ 

23map-marker-radiusRed Light’ı keşfedin

Red light District (De Wallen) Amsterdam’ın en meşhur bölgesi. Popülerliğinin sebebi malum seks turizmi. Kırmızı ışıklı camlarda bekleyen seks işçileri, seks shoplar, gay barlar, sex tiyatroları, coffeeshoplar ile Avrupa’nın en büyük genelev bölgesi. Limitlerin olmadığı bölge. Fakat bu bölge sadece genelev bölgesi değil aynı zamanda kültür ve şehrin en turistlik bölgesi. Red light‘ı keşfedin. 

map-2 Nasıl gidilir: Central Station’dan veya Dam meydanından yürüyerek ulaşabilirsiniz. 

map-marker-radiusPedallayın

Amsterdam’da yaklaşık olarak 8000 civarında bisiklet bulunmakta. Uygun topoğrafyası bisiklet binmek için oldukça ideal. Ayrıca Amsterdam dünyadaki en bisiklet dostu şehirlerin başında gelmekte. Şehri keşfetmek için bisiklet kiralamak ideal bir seçim olacaktır. Bisikletinizi kiralayın ve şehri pedallayarak keşfedin.

map-marker-radius Kanalların tadını çıkarın

Amsterdam bir kanallar şehri. Sahip olduğu kilometrelerce kanalları üzerinde 90 ada ve 1500 köprü bulunmaktadır. UNESCO tarafında da korunmaya alınan Amsterdam kanalları Kuzeyin Venedik’i olarak lakabını almıştır. Kışın donan kanallar buz pateni pisti olarak kullanılmaktadır. Amsterdam Cruise turlarıyla şehrin kanallarını dolaşın. Kanalların tadını çıkarın.

Amsterdam Gezilecek Yerler-Amsterdam Kanalları

map-2Ücret: Ortalama 10-15 €

23map-marker-radiusAnne Frank ile 2. dünya savaşını hissedin

Anne Frank↵’ın 2. Dünya Savaşı sırasında 25 ay boyunca Nazilerden saklandığı evin müzeye dönüştürülmüş hali. Oldukça dramatik bir hikayesi olan Anne Frank o dönem yaşadıklarını günlüğüne yazmış ve o günlük yıllar sonra kitap olup, milyonlarca satmıştır. Anılarla ve acılarla dolu bu evi mutlaka ziyaret edin.  

Amsterdam Gezilecek Yerler-Anna Frank

currency-usdÜcret: Normal 9 €, indirimli 4.5 €
calendar-rangeZaman: Nisan- Ekim  9.00-22.00, Kasım-Mart 09.00-19.00
map-2Nasıl gidilir: Dam meydanından yaklaşık 10 dakikada, Central Station’dan 20 dakika yürüyerek yada Dam meydanı’ndan tramvay n:13, 14, 17 (durak:Westermarkt) ile ulaşabilirsiniz.
web-1Web sitesi: Anne Frank web sitesi↵

23map-marker-radiusLaleleri koklayın

Laleler Hollanda’nın en önemli sembollerinden. Bloemenmarkt Amsterdam’ın en renkli, en ilginç ve turistik merkezlerinden biri. Rengârenk çiçekler, mis kokan hava ve dünyanın ilk ve tek yüzen pazarı. Gezinizde birkaç saatinizi buraya ayırıp keyfili zamanlar geçirin. Renklerin büyüsüne kapılın. Kendinize Amsterdam’dan canlı bir hatıra edinin. 

calendar-rangeZaman: Pzt-Cmt 9.00-17.30, Pazar 11.30-17.30
map-2Nasıl gidilir: Dam meydanından tramvay n:16, 14, 9, 5 (durak:Spui) ile ulaşabilirsiniz.

map-marker-radiusPark yaşamını keşfedin

Kişi başına düşen yeşil alan miktarının oldukça fazla olduğu Amsterdam’da birçok geniş park alanı bulunmaktadır. Amsterdam’da parklar sosyal yaşamın bir parçası. Voldelpark, şehrin içinde tertemiz, yemyeşil kocaman bir park. Şehrin en büyük parkı. Yılda yaklaşık 10 milyon kişinin ziyaret ettiği bu parkın içerisinde birçok aktivite mevcut. Kalabalıktan uzaklaşın Vondelpark’ta yeşilin tadını çıkarın. Diğer ziyaret edebileceğiniz önemli parklar: Westerpark, Sarphatipark, Rembrandtpark.

map-2 Nasıl gidilir: Vondelpark Central Station‘dan n:1, 2, 5 tramvay (durak:Leidseplein) ile ulaşabilirsiniz. Sarphatipark n:4 tramway (durak:Ceintuurbaan), n:16 tramway ile (durak:Stadhouderskade) ulaşabilirsiniz. Westerpark Central Station n:18,22 No’lu tramvay (durak:Nassauplein) ile ulaşabilirsiniz..
map-marker-radius Kötü alışkanlıklardan uzak durun
 
Amsterdam’da Coffeshoplar kahve içilen mekanlar değil, legal olarak uyuşturucu içilebilen dükkanlar. Amsterdam’da yaklaşık 250 tane bulunan Coffeeshopları, diğer cafelerden ayırmanın yolu penceresinde bulunan yeşil ve beyaz lisans etiketi. Kötü alışkanlıklardan uzak durun.
 

map-marker-radiusAmsterdam Marketlerinde alışveriş yapın

Biraz yerel halk gibi takılmaya ne dersiniz ? Şehrin önemli marketleri De Pijp‘te yer alan Albert Cuypmarket, Jordaan‘da  WesterstraatSingel‘de yüzen çiçek marketi, Waterlooplein Flea market. Marketlerde vakit geçirin. Alışveriş yapın.

Amsterdam Gezilecek Yerler-Market

map-2 Nasıl gidilir: Albert Cuypmarket tramvay n:16, 4, 5 (durak:Stadhouderskade), Waterlooplein flea market Dam meydanından yürüyerek yaklaşık 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

23map-marker-radiusŞehrin içindeki arka bahçeyi keşfedin

Amsterdam’ın kalabalık ,yoğun, gürültülü hayatından kaçıp sessizliği ve yeşili hissedeceğiniz şehrin göbeğindeki gizli bahçe. Etrafında eski apartmanlar ve küçük bir kilise mevcut olan bu alanda rahibeler yaşamakta. En önemli kuralın sessizlik olduğunu Begijnhof↵’a gelip sessizliği yaşayın şehrin içindeki arka bahçeyi keşfedin.

calendar-rangeZaman: Pzt 13.00-18.00, Salı-Cuma 09.00-18.30, Cmt ve Pazar 09.00-18.00
map-2Nasıl gidilir: Dam meydanından tramvay n:16, 14, 5, 9, 4 (durak:Spui) ile ulaşabilirsiniz.

23map-marker-radius I am Amsterdam’la fotoğraf çekilin

I am Amsterdam, Museumplein‘da Rijksmuseum arka tarafında yer alan bu ikon-heykel çok kısa zaman içerisinde dünya çapında büyük üne kavuştu ve Amsterdam’ın önemli simgelerinden biri haline geldi. 2 m boyunda 23.5 m uzunluğunda bu slogan Amsterdam’da turistler için önemli fotoğraf noktası. I am Amsterdam’da  fotoğraf çekilin.

Amsterdam Gezilecek Yerler-I am Amsterdam

map-2Nasıl gidilir: Dam meydanından otobüs n:172, 170, 174 veya tramvay n:16 (durak:Museumplein) ile ulaşabilirsiniz.

23map-marker-radius Museumplein’de sanatı yaşayın

Museumplein Amsterdam’ın kültürel kalbi. Müzeler bölgesi. Bu bölgede RijksmuseumVan Gogh Müzesi ve Stedelijk Müzesi yer almakta. Rijksmuseum Museumplein bölgesinde bulunan Hollanda’daki en büyük sanat ve tarih müzesi. 800 yıllık Hollanda tarihi ile hakkında bilgi alabileceğiniz, 8000i aşkın eserin bulunduğu devasa müze. Heykellerden maketlere, antik parçalardan kıyafetlere, silahlardan bebeklere kadar bir çok eser bu müzede sergilenmekte.  Stedelijk Müzesi modern sanatın en yenilikçi ve ilginç müzelerinden biri olmayı hedefleyen, içerisi kadar binanın dış mimarisiyle de büyüleyen müze.özellikle tasarım ve modern sanat tutkunları için kaçırılmayacak fırsat.Van Gogh Müzesi ise Amsterdam ile özleşen bir müzelerden biri. Hollandalı ressam Van Gogh’un resimlerinin ve çizimlerinin kronolojik olarak sergilendiği, 700 den fazla eserinin bulunduğu müze.

Amsterdam Gezilecek Yerler-Van Gogh Müzesi

currency-usdÜcret: Van Gogh Müzesi giriş ücreti, Normal 17 €, 18 yaş altı ücretsiz, online bilet için buraya↵ tıklayınız 
Rijksmuseum giriş ücreti Normal 17,5 €, 18 yaş altı ücretsiz, online bilet için buraya↵ tıklayınız.
Stedelijk Müzesi giriş bileti Normal 15/18 €, 18 yaş altı ücretsiz, online bilet için buraya↵ tıklayınız. 
calendar-rangeZaman: Van Gogh müzesi 9.00-17.00, Cuma günü 22.00’e kadar, Rijksmuseum 9.00-17.00, Stedelijk Müzesi 10.00-18.00, Cuma 10.00-22.00
map-2Nasıl gidilir: Dam meydanından otobüs n:172, 170, 174 veya tramvay  n:16 (durak:Museumplein) ile ulaşabilirsiniz.
web-1Web sitesi: Rijksmuseum web sitesi↵Van Gogh Müzesi web sitesi↵Stedelijk Müzesi web sitesi↵

map-marker-radiusJordaan’da kaybolun

Jordaan, eski, küçük, tarihi evlerin sıralandığı Amsterdam’ın en önemli ve en güzel bölgelerinden biri. Merkeze yakınında olmasının yanı sıra sakin ve huzurlu bir bölge olması Jordaan’ı çekici kılan başka bir alternatifKonaklama içinde tercih edebileceğiniz bu bölgeyi gezmeden Amsterdam’dan ayrılmayınKalabalıktan uzaklaşıp, Jordaan’da kaybolun.

map-2 Nasıl gidilir: Dam meydanınan otobüs n:172, 170, 174 veya tramvay n:17, 13, 14 (Jordaan) ile ulaşabilirsiniz.

map-marker-radiusFotoğraflayın

Amsterdamın en ünlü köprüsü Magere Brug. 1692 yılında yapılan, açılır kapanır özellikte olan bu köprü çok dar inşa edildiği için halk arasında Sıska Köprü olarak bilinir. İlginç mimarisiyle dikkat çeken ve gece aydınlatmasıyla romantik bir görünüme kavuşan bu köprüyü özellikle harika fotoğraflar çekmek için ziyaret edin.

map-2 Nasıl gidilir: Dam meydanından tramvay n:4, 5 veya otobüs n:755 (durak:Keizersgracht) ile ulaşabilirsiniz.

map-marker-radius9 cadde’yi bulun

9 cadde (De 9 Straatjes) Amsterdam’ın en güzel kanallarının olduğu Leidsegracht ve Raadhuisstraat arasındaki birbirini kesen caddelerin ismi. Bu 9 cadde de yaklaşık olarak 200 butik dükkan bulunmakta. Vintage dükkanların, butiklerin ve özel dükkanların yer aldığı bu caddelerde vakit geçirin, alışveriş yapın.

Amsterdam Gezilecek Yerler-9 cadde

map-2 Nasıl gidilir: Dam meydanından yürüyerek ulaşabilirsiniz.

map-marker-radiusEYE Film Enstitüsünü ziyaret edin

Yapıldığı 2012 yılından beri şehrin önemli ikonlarından biri haline gelen EYE Film Enstitüsü film severler için ideal bir nokta. IJ Nehri’ne paralel konumlandırılan yapı, mimarisiyle dikkat çekmekte. Eye Film Enstitüsü film sergilerine,  gösterileri, galaları ve etkinlikleri ile sinema severler için önemli ziyaret yeri. Ziyaret edin.

currency-usdÜcret: Normal 10.5 €, online normal bilet 10 €, indirimli 9 €, online bilet 8.5 €. Sergi, Normal 10€, indirimli 8.5 €, Sinema konserleri: Normal 15 € indirimli 13.5 €
calendar-rangeZaman: Pazar-Perşembe 10.00-22.00, Cuma-Cmt 10.00-23.00
map-2Nasıl gidilir: Amsterdam Noord’tan otobüs n:38 (durak:Buiksloterwegveer) ile veya Amsterdam Central Station’dan ücretsiz shuttle feribot ile IJ harbour’a, IJ harbour’dan tekrar feribot ile ulaşabilirsiniz.
web-1Web sitesi: EYE Film web sitesi↵

TAT        Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

– Amsterdam yeme-içme – 

food-2 Hollanda peynirlerini tadın 

Amsterdam’da sürekli karşınıza çıkacak olan peynir dükkanlarında enfes peynirler (kaas) bulacaksınız. Hollandanın en ünlü-tanınmış peyniri Gouda peyniri. Gouda peyniri adını Amsterdam’ın Rotterdam kentinin yakınlarında bulunan Gouda kasabasından almakta. Dünyanın ünlü peynirleri arasında yer alan Gouda peyniri inek sütünden yapılmaktadır. Gouda bekleme süresine göre kategoriye ayrılmaktadır. Jong (1 Ay), belegen (4 ay), oud (10 ay), overjarig (1 yıldan fazla). Geitenkaas, Maasdammer, Emmentaller, Boerenkaas, Bleu de Graven diğer Hollanda peynirleri. Ayrıca çeşitli baharatlı, otlu vb. peynirleri bulabilirsiniz. Hollanda peynirlerinin tadına varın, mutlaka deneyin. En ünlü peynir dükkanlarından biri  olan Henri Willig Cheese’i bulun.

Amsterdam Gezilecek Yerler-Gouda

food-2 Yerel tadları deneyin 

Yerel lezzetleri tadın. Toz şekere bandırılmış küçük pancakeler Poffertjes, bol kremşantili Appeltaart, küçük kızarmış et topları Bitterballen, Hollanda waffle’ı Stroopwafels, siyah şekerleme Drop, bağırsakları temizlenmiş çiğ balık Haring, çikolata harfleri Sinterklaas ve Hollanda patates kızartmasını mutlaka deneyimleyin.

food-2Hipster olun 

Gezinize bir mola vermek mi istiyorsunuz. Sütlü Hollanda lattesi  Koffie Verkeerd deneyin. Amsterdam’da gerçekten çok iyi kahveleri tadabileceğiniz en iyi kahve mekanlarından bazıları: Coffee Bru (Tripadvisor yorum), Espressofabriek (Tripadvisor yorum), Koko Coffee & Design (Tripadvisor yorum↵), Toki ve Back to Black Coffee (Tripadvisor yorum↵)

calendar-rangeZaman: Coffee Bru Pzt-Cuma 08.00-18.00, Cmt-Pazar 09.00-18.00, Espressofabriek Pzt-Cuma 09.00-18.00, Cmt-Pazar 10.00-18.00, Koko Coffee & Design Pzt 10.00-18.00, Salı-Cuma 09.00-18.00, Cmt 10.00-18.00, Pazar 12.00-18.00, Pzt-Cuma 08.00-18.00, Cmt-Pazar 09.00-18.00
map-2Nasıl gidilir: 
Espressofabriek için Central Station tramvay n:18, 22 (durak:Nassauplein) ile ulaşabilirsiniz.

Toki  tramvay n:18, 22 No’lu (durak:Buiten Oranjestraat) ile ulaşabilirsiniz.
Koko Dam Square’den yürüyerek ulaşabilirsiniz. Back to Black Coffee Central Station’dan tramvay n:1, 2, 5 (durak:Leidseplein) ile ulaşabilirsiniz.
Coffee Bru otobüs n:51, 53, 54 (durak:Weesperplein) ile  ulaşabilirsiniz.
web-1Web sitesi: Coffee Bru web sitesi↵Espressofabriek web sitesi↵,  Koko Coffee & Design web sitesi↵,  Toki ve Back to Black Coffee web sitesi↵ 

food-2 Tadın

Seranın restauranta dönüşmüş hali De Kas (Tripadvisor yorum↵). Amsterdam’ın gözde restaurantlarından. Tazeliği genel prensip edinen De Kas yetiştirdikleri sebze ve otları menülerinde kullanmakta. Güzel bir atmosferde bir şeyler yemek isterseniz De Kas tam size göre. De Kas’ın günlük menülerini tadın.

Amsterdam Gezilecek Yerler-De Kas

calendar-rangeZaman: Pzt-Cuma 10.00-18.00, Cmt-15.00-18.00
map-2Nasıl gidilir: 
Central Station tramvay n:9 No’lu (durak:Hogeweg) durağından ulaşabilirsiniz.
web-1Web sitesi: De Kas web sitesi↵

EĞLEN     Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

 – Amsterdam gece hayatı – 

harddiskGece hayatına dalın

Dünyada Amstedam gece hayatıyla ün sanmış sınırsız eğlencenin merkezi Amsterdam’da eğlence 24 saat. Amsterdam en iyi eğlence adreslerinden bazıları: De School,  Sugarfactory (Tripadvisor yorum↵), Air Amsterdam (Tripadvisor yorum), Club up (Tripadvisor yorum)Bitterzoet (Tripadvisor yorum), OT301 (Tripadvisor yorum)Winston Kingdom (Tripadvisor yorum)Jimmy woo (Tripadvisor yorum↵)

map-2Nasıl gidilir: De School tramvay n:13 (durak:Admiraal Helfrichstraat) ile ulaşabilirsiniz.
Sugarfactory Dam meydanından otobüs n:170, 172, 174 (durak:Stadhouderskade) ile  ulaşabilirsiniz.
Bitterzoet Central Station yada Red Light bölgesinden yürüyerek ulaşabilirsiniz.
Westergasfabriek Central Station tramvay n:18, 22 No’lu tramvay (durak:Nassauplein) ile ulaşabilirsiniz.
Air Amsterdam Dam meydanından tramvay n:9, 5, 4 (durak:Rembrandtplein) ile ulaşabilirsiniz. 
Club up Dam meydanından otobüs n:170, 172, 174 (durak:Stadhouderskade) ile ulaşabilirsiniz.
Winston Kingdom Dam meydanından yürüyerek ulaşabilirsiniz.
Jimmy Woo Dam meydanından otobüs n:170, 172, 174 (durak:Stadhouderskade) ile ulaşabilirsiniz.
web-1Web sitesi: De School web sitesi↵Sugarfactory web sitesi↵Air Amsterdam web sitesi↵, Club up web sitesi, Bitterzoet web sitesi↵OT301 web sitesi↵Winston Kingdom web sitesi↵Jimmy woo web sitesi↵

YAPMA     Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi
 – Amsterdam’da yapılmaması gerekenler – 

close-1Kesinlikle Amsterdam Red light‘ta penceredeki seks işçilerinin fotoğrafını çekme.

close-1Red light’ta mavi ışıkla kırmızı ışığı birbirine karıştırma. Mavi ışık transseksüel seks işçilerine ait.

close-1Coffeshop ile cafeleri birbirine karıştırma

close-1 Yan kesicilere dikkat et. Yanınıza gelip size uyuşturucu satmaya çalışan kişilerden uzak dur. Oyunlarına gelme

close-1 Gece lambalarını yakmadan bisiklet sürme. Cezası var.

close-1Bisiklet yollardan yürüme. Her an bisiklet çarpabilir.

close-1 Limitlerini bil.

– – – – – – – – – Amsterdam Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi – – – – – – – – –

Berkopolo-İmza

2 Comment

  1. Volkan Deneri says: Cevapla

    Amsterdam’a gitmeden önce keşle bu derlemeyi olusaydım. Çok yardımcı olabilecek bi gezi rehberi olmuş. Diğer kentlerin rehberlerini de bekliyoruz. İyi çalışmalar

  2. Cok guzel bir calışma olmuş ocak ayında gittim şimdi sizin bilgilernizi okuyunca ne kadar çok şey kaçırmişım bidaki seyhatimde bilgilernizden faydalanacagım

Bir Cevap Yazın