Kadın Gezginler için İpuçları

Kadın Gezginler-Gezi İpuçları

Okula, işe veya arkadaşlarla kahve içmeye giderken bile saatlerce ne giyeceğine karar veremeyen bayanların seyahat için hazırlanmaları oldukça zor gibi. O bavul dolar, boşalır sonra tekrar dolar tekrar boşalır bu böyle uzar gider ta ki uçuş için evden çıkana kadar. Bu yüzden bayanların daha kolay ve pratik hazırlanmaları için bazı dikkat edilmesi gerekenleri listeledim.  İşte kadın gezginler için önemli ipuçları... 

Kadın Gezginler

. . . Kadın Gezginler için İpuçları . . . 

Nasıl hazırlanmalısınız, nelere dikkat etmelisiniz ?

Öncelikle tatil yada seyahatiniz kaç günse hergün için bir kombin ayarlamakta fayda var. Bavul hazırlarken gün ve gün ne giyeceğinizi düşünmeniz gerekli. Böylelikle seyahatiniz sırasında her gün bugün ne giysem derdine düşmezsiniz ve en önemlisi valizinizi gereksiz bir sürü kıyafetle doldurmuş olmazsınız.

Gezinizin amacı yeni yerler keşfetmek, gideceğiniz şehrin altını üstüne getirmekse salaş elbiseler, bol pantolonlar, t-şhirtler ve şortlar hayat kurtarıcılar

Bu arada gideceğiniz şehrin hava durumuna, geleneklerine hazırlıklı olun. Hava sıcaklığına aldanıp hırka veya kot ceket vb. almamazlık yapmayın.

Valiz hazırlarken en çok dikkat edeceğiniz bir diğer şey elbette ayakkabı seçimi. Daha önceden giydiğiniz ve ayağınızı sıkmayacağını bildiğiniz ayakkabıları tercih edin. Babetler, sandaletler ve spor ayakkabılar en önemli seçimler.

Kozmetik çantanızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey seçimlerinizi seyahat boy ürünlerden yapmak. Deodorantınızı, diş macunu ve diş fırcanızı, kremlerinizi ve mendilleriniz küçük boy veya seyahat boyu tercih edin. Böylece hem yerden tasarruf edersiniz hem de fazla yükten kurtulursunuz. Ayrıca bu şekilde havaalanındaki güvenlik kontrolünden de fire vermeden geçebilirsiniz.

DİKKAT: 

Unutmayın eğer el bagajıyla uçuş yapacaksanız çantanızın içinde taşınacak jeller, kremler, yağlar, makyaj malzemeleri, parfümler, şampuanlar, diş macunları, kontak lens losyonları, deodarantlar vb. sıvıların her biri en az 100 ml olmalı. Bu sıvılar maksimum 1 litrelik 20 x 20 cm şeffaf kilitli poşetlerin içerisinde ayrı olarak taşınmalı ve her yolcu sadece 1 poşet taşıyabilmekte. Bu poşetler havaalanlarında oldukça pahalı. O yüzden valiz hazırlarken dikkat edin.

EL BAGAJINIZDAN ÇÖPE GİDEBİLECEK EŞYALAR

Jilet ve tıraş bıçakları, makas, çakı, şırınga, iğne, tirbuşön, 100 ml’yi aşan tüm sıvılar, saç düzleştirici, saç kurutma makinesi, saç maşası, her türlü yanıcı ve patlayıcı madde, delici ve kesici aletler ve ilaçlar (İlaçlar orijinal ambalajında olmalı ve üzerinde yolcunun ad/soyadı yazılı olan bir reçetenin veya “bu ilaçların kullanılması gerektiğini” belirten bir sağlık raporunun da ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kadın Gezginler-Gezi

Berkopolo-İmza

Bir Cevap Yazın