Napoli Pizza Rehberi

Napoli Pizza-Margherita

Napoli pizza-İtalya’nın çılgın kenti Napoli ve onun meşhur Pizzası. Pizzanın doğduğu ve gerçekten dünyanın en iyi pizzasını yapıldığı karışık şehir Napoli. Şehirdeki en iyi seçenekler için bir pizza rehberi hazırladım. 

– Napoli Pizza –

. . . Peki Napolide en iyi Pizza Nerde Yenir ? . . .

L’Antica Pizzeria da Michele

Napoli Pizza-L'Antica Pizzeria Da Michele

Napoli pizza rehberi

L’Antica Pizzeria da Michele (Tripadvisor yorum↵Tek kelimeyle mükemmel. Napolideki en iyi pizza seçeneklerden biri. Eat, Pray, Love filminde Julia Roberts‘ın pizza yediği yer.

Dolayısıyla oldukça turistlik bir yer. Restorantın bulunduğu sokağa yaklaştığınız zaman nerenin Da Michele olduğunu hemen anlayacaksınız. Yer bulmanız neredeyse imkansız. İlk olarak garsondan sıra numarası almanız gerekiyor. Yada vaktiniz dar ise take away (paket) seçeneği mümkün. Dünya çapındaki ününe rağmen dokusunu korumuş küçük ve salaş bir yer Da Michele.

Pizzayı odun fırınında yapıyor. Zaten bir pizzanın olmazsa olmazlarından odun ateşi ve iyi bir malzeme. Pizza Margherita ve Pizza Marinara olmak üzere iki seçenek mevcut. Gerçekten inanılmaz bir lezzet. Hamuru ve malzemesi oldukça iyi. Porsiyonlar oldukça büyük ve fiyatlarda oldukça ekonomik.

Napoli Pizza-MargheritaNapoli pizza rehberi

 calendar-rangeZaman: Pzt-Cmt 11.00-23.00
map-2Nasıl gidilir: Piazza Garibaldi’den yaklaşık (700 m) 10 dk yürüyüş mesafesinde yer almaktadır.
web-1Web sitesi: L’Antica Pizzeria da Michele  websitesi

 

 

 

 

 

 

 

Napoli Pizza-YemekNapoli pizza rehberi


Di Matteo 

Napoli Pizza-Di Matteo

Napolinin diğer bir ünlü pizzacısı Di Matteo (Tripadvisor yorum↵) Via dei Tribunali caddesinde yer alıyor. Yine küçük ve salaş mekan. Di Matteo’nunda övünç kaynağı Bill Clinton tarafından tercih edilmiş olması. Da Michele de olduğu gibi çok kalabalık ve sıra numarası alınması gerekiyor. Pizza seçenekleri oldukça fazla.  Da Michele ve Di Matteo arasında tercih yapmak gerçekten zor. İkiside çok iyi. Napoliye giderseniz bu iki mekana da mutlaka uğrayıp dünyanın en iyi pizzalarının tadına bakın.

calendar-rangeZaman: Pzt-Cmt 09.00-00.00
map-2Nasıl gidilir: Piazza Garibaldi’den yaklaşık (1.2 km) 17 dk yürüyüş mesafesinde yer almaktadır.
web-1Web sitesi: Di Matteo  websitesi↵

 

 

 

 

 

 

Napoli Pizza-Margherita

 

Napoli Pizza-Menü

Berkopolo-İmza

2 Comment

  1. Napoliye gitmeden araştırmalarımda bloğunuzu görmüştüm ve önerilerinizi değerlendirmek istedim, gerçekten tam bir nokta atışı, en güzel ve en ucuz pizzayı yemekte hiç zorlanmadım, teşekkür ediyorum, paylaşımlarınızın artmasını dilerim muhteşem bir rehber oldu benim için,

  2. bütçe konusunda daha detaylı bilgi verirmisin? 3 günlük

Bir Cevap Yazın